زندگینامه افراد موفق ایرانی


یکی از بهترین راه های کسب اطلاعات در مورد موفقیت برای ما ایرانیان، مطالعه زندگینامه افراد موفق ایرانی یا Biography of successful Iranians است. در این زندگی نامه ها عموما از نقاط عطف افراد موفق سخن می گویند که می تواند تا حد زیادی برای هدف شما یک راهنما و روحیه بخش شما در روز های سخت باشد.

زندگینامه افراد موفق ایرانیابتدا بد نیست چند تن از موفق ترین افراد ایران را نام برده و سپس به بررسی کتاب زندگینامه افراد موفق ایرانی یا زندگی نامه هایی که بدون چاپ کتاب منتشر شده اند بپردازیم. اولین و موفق ترین افراد ایرانی که به ذهن همه خطور می کنند، پروفسور سمیعی، انوشه انصاری، پروفسور حسابی، مریم میرزا خانی، علی دایی، رکسانا ورزا و ... است.
قبل از بررسی زندگی نامه این افراد بد نیست بدانید که موفقیت مساوی با ثروتمندی است. یعنی شما زمانی که موفقیتی را کسب می کنید، حتی اگر از لحاظ مادی ثروت زیادی عاید شما نشود، به لحاظ اعتبار اجتماعی و شهرت جهانی، ثروتمند خواهید شد. پس بهتر است بگوییم می خواهیم به بررسی زندگینامه افراد موفق و ثروتمند ایرانی بپردازیم.
از آن جا که خوشبختانه افراد موفق ایرانی کم نیستند، بیان و ذکر تک تک آن ها و زندگی نامه شان در این متن نمی گنجد، از این رو به برخی از افراد برجسته در چند زمینه مختلف خواهیم پرداخت. در ادامه متن از شما دعوت می کنیم تا چند نمونه از زندگی نامه افراد سخت کوش ایرانی را به طور مختصر بخوانید.
پروفسور سمیعی یکی از معروف ترین و موفق ترین متخصصانی است که همه ی ما حداقل یکبار اسم وی را شنیده ایم. این پروفسور بزرگ و موفق متولد 1316 در تهران است که موسس بیمارستان هانوفر آلمان می باشد. این جراح موفق مغز و اعصاب تحصیلات آکادمیک پزشکی خود را در آلمان آغاز کرد و در سال 1351 به درجه استادی در مغز و اعصاب رسید. وی همچنین چندین بیمارستان و مرکز تحقیقات در ایران (شهر خانوادگی خود، رشت) تاسیس کرده است. وی تا کنون جوایز بسیاری را از جوامع مختلف دریافت کرده است و می توان گفت نقطه عطف زندگی وی مهاجرت او به آلمان برای تحصیل بود.
مریم میرزاخانی، ریاضیدان موفق ایرانی که خیلی از مرگ وی نمی گذرد، متولد 1356 بود که در دانشگاه استنفورد امریکا مشغول به تدریس بود. وی در سال 2014 برنده جایزه فیدلز که معتبر ترین جایزه در ریاضیات است، شد. همچنین دارای چندین مدال طلا از جوامع مختلف بود. همچنین روز تولد وی به نام روز جهانی "زن در ریاضیات" عنوان گرفته است. شروع شکوفایی میرزاخانی را می توان در دوره دبیرستان و موفقیت در المپیاد های مختلف ریاضی دانست. وی در سن 40 سالگی در سال 1396 به دلیل سرطان در گذشت.
اگرچه افراد موفق دیگری نیز شایسته ذکر بودند اما نمی توان تمام جزئیات زندگی این افراد را در اینجا بازگو کرد از این رو به شما اکیدا پیشنهاد می کنیم به مطالعه زندگی نامه دیگر افراد موفق ایرانی نیز بپردازید و از تلاش های بی وقفه آن ها درس بگیرید. باشد که روزی نام شما نیز در فهرست افراد موفق قرار بگیرد.

عناوین مرنبط: برنامه ریزی, ویژگی افراد موفق

موفق ترین ها: برادران محمدی