درد و رنج، مفهوم دیگر زندگی ویژه

بدون شک برای اکثر افراد موقعیت هایی پیش آمده که برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی خود، درد و رنج بسیار زیادی را متحمل شدند؛ اما حتی در آن لحظه ها نیز می‌دانستند که درد کشیدن برای تغییر کردن لازم است و در حقیقت درد و رنج، مفهوم دیگر زندگی است.

چگونه با چالش های زندگی روبرو شویم ویژه

چگونه با چالش های زندگی روبرو شویم؟ چگونه با واقعیت های تلخ زندگی روبرو شویم؟ چگونه با مشکلات زندگی کنار بیایم؟ این ها سوالاتی هستند که بسیاری از افراد در هنگام روبرو شدن با سختی ها و مشکلات از خود می پرسند.

مقالات


از آخرین باری که یک کتاب، مجله یا مقالات علمی خوانده‌اید چقدر زمان می‌گذرد؟

آیا مطالعه شما تنها به خواندن پست های اینستاگرامی و تلگرامی یا دستورالعمل مواد غذایی محدود می‌شود؟

 

همه ما می‌دانیم که مطالعه از فواید بسیاری برخوردار است. تحقیقات نشان داده‌اند که تحریک کردن ذهن می‌تواند از بیماری های مغزی همچون آلزایمز جلوگیری کند؛ چرا که مغز نیز مانند هر عضله دیگری نیازمند تقویت و تمرین است. خواندن کتاب یا مقاله و در کل مطالعه، شما را از استرس و تنش های دنیای اطرافتان دور می‌کند و حتی برای لحظه ‌ای، شما را به دنیای دیگری می‌برد. هر آنچه که می‌خوانید باعث افزایش اطلاعات شما می‌شود؛ اطلاعاتی که نمی‌دانید چه زمانی مفید واقع می‌شوند. هرچه اطلاعات و دانش بیشتری داشته باشید، در مقابله با چالش های زندگی، دستِ پرتر خواهید بود؛ علاوه بر این همان‌طور که بدن انسان به غذا نیاز دارد، مغز هم به خوراک احتیاج دارد و چه بهتر که منبع این خوراک، مقالات و کتاب هایی باشند که ارزش های شخصی انسان را بهبود می‌بخشند و به رشد او کمک می‌کنند.

هنگامی که در   موقعیت  های سخت و دشوار زندگی قرار می‌گیرید، ممکن است همه چیز خود را از دست بدهید؛ شغل، پول و حتی سلامتی شما نیز در خطر است اما دانش و اطلاعاتی که دارید هیچگاه از بین نخواهد رفت. از طرفی هرچه بیشتر مطالعه کنید، دایره واژگان شما وسیع‌تر خواهد شد و این کلمات در صحبت های روزانه شما تجلی خواهند یافت. فن بیان و خوش صحبت بودن در هر موقعیت و حرفه‌ای که داشته باشید به شما کمک خواهد کرد و دانستن این نکته که می‌توانید با اعتماد به نفس بالا در جمع های چندین نفره صحبت کنید، سبب تقویت عزت نفس و حس ارزشمندی در شما می‌شود. هنگامی که شما مقالات حوزه رشد و توسعه فردی و کسب و کار را مطالعه می‌کنید، باید راهکار ها و گفته های موجود در آن را به خاطر بیاورید و از آن ها در زندگی روزانه خود بهره بگیرید. از آنجا که مغز انسان بسیار شگفت انگیز است، این کار به تقویت حافظه نیز کمک بسیاری می‌کند. مطالعه بهترین مقالات سبب بهبود مهارت تحلیل مسائل و همچنین افزایش تمرکز شما خواهد شد. علاوه بر آرامشی که مطالعه یک کتاب خوب برای شما به ارمغان می‌آورد، مطالعه یک مقاله در حوزه رشد و توسعه فردی نیز سبب ایجاد حس آرامش درونی و عزت نفس می‌شود؛ چرا که اینگونه شما متوجه خواهید شد تا چه اندازه قدرتمند هستید و به راحتی می‌توانید کنترل زندگی خود را به دست بگیرید. امروزه مقالات فارسی رایگان و انگلیسی به راحتی در اینترنت قابل دسترسی هستند و علاقه مندان به مباحث رشد و توسعه فردی و رشد و توسعه کسب و کار می‌توانند به آسانی از آن ها بهره مند شوند و در جهت بهبود زندگی و شرایط خود از آن استفاده کنند.

مقالات موجود در این سایت نیز از بهترین منابع موجود در دنیا الهام گرفته شده‌اند و برای داشتن یک زندگی بی‌نقص و رویایی، یاری رسان شما خواهند بود.