معرفی کتاب

همه ما نکات مثبت مطالعه را می دانیم از این رو معرفی کتاب یا book introduction از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور کلی کسانی که به طور مرتب مطالعه می کنند، اطلاعات عمومی بیشتری داشته، در معاشرات خود از دایره لغات بیشتر و مناسب تری استفاده می کنند و دید بازتری نسبت به محیط پیرامون خود دارند. اما آیا معرفی کتاب توسط هر کسی می تواند انجام بگیرد؟ در این باره باید بگوییم هر کسی که کتاب می خواند می تواند نظر خود را راجع به آن ها بگوید و آن کتاب را به اطرافیان خود معرفی کند اما خواندن و لذت بردن از کتاب امری است کاملا سلیقه ای! از طرفی نمی توان اسم این نظر دهی را نقد گذاشت چرا که منتقدین کتاب باید دانش کافی در این زمینه را داشته باشند.
 
پس پیشنهاد کتاب برای مطالعه می تواند توسط تمام کسانی که اهل کتاب و مطالعه هستند صورت بگیرد.
از آن جایی که در هر زمینه ای هم فعالیت خوب صورت می گیرد هم فعالیت های ضعیف و بد، برخی از کتاب ها نیز بار معنایی کمی دارند و بعضا توسط افراد بی تجربه نوشته شده اند که خواندن آن ها جز وقت گذرانی، حاصل دیگری ندارد. از این رو معرفی کتابهایی که ارزش خواندن دارند در اولویت قرار دارد. اگر تا انتهای متن همراه ما باشید، به معرفی کتاب های خواندنی در چند ژانر مختلف خواهیم پرداخت. از معرفی کتاب های داستانی و رمان گرفته تا معرفی کتاب روانشناسی.

ما زمانی می توانیم بگوییم که معرفی کتاب خوب است که از مفید بودن آن اطمینان داشته باشیم. برای این منظور باید تعریف درستی از مناسب بودن مفاهیم یک کتاب داشته باشیم. کتابی مفید است که پس از خواندن آن تا مدت ها به آن فکر کنید، در روزمره خود از مطالب آموزشی آن استفاده کنید و بعضا دایره لغات خود را افزایش دهید. همه این ها زمانی اتفاق می افتد که علاوه بر خواندن یک کتاب خوب، وقت مناسبی را برای مطالعه در نظر بگیرید. ارزش دادن به کتاب ها در واقع ارزش دادن به افزایش دانش و آگاهی خودتان است.
در پایان می خواهیم به معرفی کتاب های مفید برای مطالعه بپردازیم.
 
در حوزه روانشناسی کتاب های افسانه کاریزما، فرمول موفقیت، شکوفایی، روانشناسی عزت نفس، شیب و... از جمله معروف ترین ها هستند.
در حوزه داستانی و رمان به دلیل وجود سلیقه های مختلف در ژانر های آن نمی توان معرفی همه جانبه داشت ولی به طور کلی داستان های معمایی بدلیل به چالش کشیدن ذهن و درگیر کردن ذهن خواننده، علاوه بر جنبه سرگرمی به تقویت ذهن شما و جلوگیری از بیماری های زوال عقل کمک می کند. داستان های آگاتا کریستی، نویسنده معروف رمان های کار آگاهی در این زمینه بسیار پر طرفدارند.
کتاب های تربیتی زیادی نیز وجود دارد که به والدین کمک می کند تا فرزند خود را اصولی تر، تربیت کنند. تربیت کودکان موفق کتابی است که هم جنبه تربیتی دارد و هم روانشناسی.
انتخاب کتاب های مناسب کودکان نیز امری است ضروری چرا که می تواند ذهنیت آن ها را نسبت به کتاب از همان دوران کودکی دست خوش تغییر قرار دهد، پس در انتخاب آن نیز دقت لازم باید لحاظ گردد تا بخشی از آموزش های کودک در قالب داستان به او منتقل شود.
 
در مجموع اگر حتی برای سرگرمی مطالعه می کنید، به شما پیشنهاد می کنیم به جای صرف زمان روی کتاب های کم ارزش تر، به کتاب های پربارتر پرداخته تا با یک تیر دو نشان بزنید. هم زمان استراحت خود را به یک کار مورد علاقه تان اختصاص داده اید هم به دانش خود افزوده اید. دکتر حسین خراشادی زاده با سال ها مطالعه و کسب تجربه در حوزه رشد فردی و توسعه کسب و کار بهترین کتاب های این حوزه را به شما معرفی می کند.

 

عناوین مرتبط: خودشناسی, قدرت ذهن, معرفی کتاب های رشد و توسعه فردی,

 

برای رسیدن به موفقیت در زندگی چه کتاب هایی مطالعه کرده اید؟ آیا برای اینکه یک کسب و کار موفق داشته باشید ، کتابی خوانده اید؟ آیا برای توسعه مهارت های خود کتابی را مطالعه کرده اید؟ یکی از ماموریت های اصلی ما نگارش کتاب های موفقیت و معرفی کتاب های پرفروش و تاثیرگذار در دو حوزه رشد و توسعه فردی و رشد و توسعه کسب و کارها است. ما بر این باوریم که مهم‌ترین نتیجه‌ای که از مطالعة یک کتاب می‌توان متصور شد این است که محتوای کتاب سبب تغییر نگرش در مخاطب و به دنبال آن تصمیم‌گیری برای برنامه‌ریزی جدید در زندگی و عمل به آن می‌شود.