ویدیو آموزشی
تماشای ویدیو آموزشی یا (educational video) یکی از بهترین روش ها برای یادگیری است. دلیل این امر این است که مطالعات دانشمندان اثبات کرده است که آموزش از طریق دیدن و به صورت تصویری تاثیر به مراتب بیشتری برای یادگیری دارد، در واقع ما هفتاد درصد از اطلاعات خود را از طریق حس بینایی خود به دست می آوریم.

 

ویدئو آموزشیشما با دانلود ویدیو آموزشی و استفاده از آن، حس بینایی و شنوایی خود را با هم ترکیب کرده و سریع تر مطالب را یاد می گیرید. اگر دقت کرده باشید به خاطر آوردن فیلمی که دیده اید به مراتب راحت تر است از کتابی که خوانده اید. چرا؟ دلیل این است که در هنگام خواندن کتاب شما کلمات را صرفا می خوانید، اما در هنگام دیدن فیلم آموزشی از دو حس  بینایی و شنوایی خود استفاده می کنید.
اینترنت پر شده است از ویدیو های رایگان آموزشی که می توانید با توجه به نوع نیاز و آموزشی که قصد دارید فراگیرید، از آن ها استفاده کنید. پیدا کردن یک کلیپ آموزشی درباره آشپزی و یا تایپ ده انگشتی در اینترنت کار سختی نیست و می توانید از وقت خود نهایت استفاده را ببرید. سایت هایی وجود دارند که می تواند مهارت های زندگی را به شما یاد دهد. چه چیزی بهتر از اینکه از ویدیو آموزشی رشد و توسعه فردی برای بهتر کردن و رشد مهارت های خود استفاده کنید. هر انسانی باید برای توسعه خود در تمامی زمینه ها زمان بگذارد، به این دلیل که در دنیای پر رقابت امروز باید بتوانیم مهارت های خود را ارتقا داده و تمامی آن مواردی که برای موفقیت لازم است را فرا بگیریم. باید مهارت مذاکره را یاد گرفت و با استفاده از آن در زمینه شغلی خود موفق تر عمل کرده و رابطه خوبی با دیگر افراد در زندگی خود داشته باشیم. باید مهارت تصمیم گیری را به خوبی یاد بگیریم که با استفاده از آن بتوانیم در هر شرایطی بهترین تصمیم را گرفته و تصمیم گیری را به بعد موکول نکنیم. ویدیو آموزشی رشد و توسعه کسب و کار نیز برای کسانی آماده شده است که می خواهند تغییری بزرگ و شگرف در کسب و کار یا شغل خود ایجاد کنند. استراتژی های کسب و کار کدامند؟ هر کدام چه کاربردی دارند؟ از هر کدام باید در چه زمان هایی استفاده کرد؟ و ... این ها تمام سوالاتی هستند که می توانید با دیدن این کلیپ های آموزشی کسب و کار به جواب آن ها دست پیدا کنید و کسب و کار خود را به برند سازی نزدیک کنید و یا اگر کارمند هستید ارتقا شغلی پیدا کنید.
با دانلود و استفاده از فیلم های آموزشی می توانید یادگیری را برای خود عادت کنید. آموزش یکی از بخش های مهم زندگی تمامی انسان هاست و هیچ موقع تمام نمی شود. هیچ کس نمی تواند ادعا کند که همه چیز می داند، بنابراین باید با مطالعه کتاب و استفاده از فیلم و ویدیو و یا کلیپ های آموزشی که در اینترنت موجود است، آموزش های لازم را فرا گرفته و هر روز مهارت و دانستنی هایی جدید را یاد گرفته و راه پیشرفت خود را هموارتر کنیم.

عناوین مرتبط: مهارت های مدیریت زمان