یکی از مسائل و دغدغه های همیشگی من و شما اینست که چگونه می توانیم انسان موفقی باشیم و زندگی باکیفیت تر و شاداب تری را تجربه کنیم. به شما این نوید را می دهم که برای رسیدن به موفقیت قوانینی وجود دارد که در همه جای این کره خاکی ، می تواند راهگشای ما باشد. ما در این صفحه به دنبال آن هستیم که با مطالعه مقالات و بررسی تحقیقات روز دنیا قوانین موجود در زمینه موفقیت و همچنین تجربیاتی که خودمان در این مسیر زیبا کسب کرده ایم را گردآوری و در اختیار شما قرار بدهیم.

شاه کلیدها

مارک تواین می‌گوید: «کسی که کتاب های خوب نخواند، با کسی که توانایی خواندن ندارد، فرقی نمی‌کند.»
تئودور گایزل که بیش از 60 کتاب در کارنامه خود دارد نیز گفته است: «هرچه بیشتر بخوانی، چیزهای بیشتری به دانسته های تو اضافه می‌گردد و هرچه بیشتر یاد بگیری، می‌توانی به مکان های بیشتری بروی.»

 

علت به اشتراک گذاشتن این نقل قول ها این است که با خواندن زندگینامه هریک از این افراد متوجه خواهید شد که آن ها گفته های خود را زندگی کرده‌ اند و این سخن از تجربیات آن ها سرچشمه می‌گیرد.
اگرچه در این مطلب کوتاه نمی‌توان شما را متقاعد به خواندن زندگینامه افراد موفق جهان کرد، اما هدف از نگارش این مطلب این است که شما حداقل یک زندگینامه را در آینده ‌ای نزدیک مطالعه کنید. اکثر افراد کتابخوان، تمایل دارند تا کتاب هایی خاص را مطالعه کنند. برخی افراد تنها به خواندن رمان علاقه دارند و برخی دیگر تمرکز خود را روی مطالعه ژانرهای خاصی همچون داستان های علمی تخیلی می‌گذارند. بعضی اشخاص، کتاب های رشد و توسعه فردی و بعضی دیگر نیز تنها کتاب هایی در حیطه شغلی خود را مطالعه می‌کنند.

مطالعه یک زندگی نامه عالی، به اندازه خواندن موضوعات مورد علاقه،‌ جذاب و هیجان انگیز است.

درس های ارزشمندتر و مفیدتری از بهترین و پرفروش‌ترین کتاب های خودیاری به شما می‌آموزد و چشم انداز بهتری برای توسعه فردی و رسیدن به موفقیت به شما می‌دهد. در ادامه چندین دلیل که زندگینامه ها را یکی از بهترین موارد برای مطالعه می‌کنند، بیان می‌کنیم:

 

خواندن بیوگرافی به شما اجازه می‌دهد که آینده را بهتر ببینید. البته هر زندگینامه ‌ای عالی نیست؛ اما بیشتر آن ها سرشار از نکته هستند. حتی اگر فردی که در حال مطالعه زندگی او هستید نفرت انگیز باشد و ارزش ستایش یا تحسین نداشته باشد نیز می‌توانید درس های بسیاری از تجربه ها و رفتارهای او در زندگی بگیرید.
خواندن تجربه های واقعی زندگی دیگران، پیش زمینه‌ ای برای رویارویی با تصمیمات و اتفاقاتی که در آینده پیش می‌آیند به شما می‌دهد. تاریخ همواره تکرار خواهد شد؛ چرا که تمام کسانی که آن را ساختند انسان بودند و ما نیز برای آیندگان، تاریخ ساز هستیم. یکی از بهترین راه ها برای استفاده از تجربیات دیگران، مطالعه بیوگرافی شخصیت های تاریخی است؛ نه مقادیر کمی از آن که در دانشگاه می‌آموزید.
زندگینامه ها مستقیما به شما آموزش نمی‌دهند و به همین دلیل شما می‌توانید ایده ها و رویکردهای خودتان را از تجربیات و داستان زندگی افراد مختلف برداشت کتید. این فرایند آموزشی اغلب رضایت بخش‌تر و ماندگارتر از خواندن لیستی از اقداماتی است که برای موفقیت در زندگی نیاز دارید.
مطالعه بیوگرافی به شما امکان دیدن جهان از دریچه دیگری را می‌دهد. به جای اینکه تمرکز کامل خود را بر زندگی شغلی و حرفه ‌ای خود بگذارید، در مورد افراد دیگری که در دوره های پیشین زندگی کرده‌اند مطالعه کنید تا دیدگاه و رویکرد جدیدی نسبت به زندگی پیدا کنید.

 

به طور کلی مطالعه زندگینامه و تجربیات افراد موفق، که در کشور خودمان نیز کم نیستند، و همچنین اطلاع از قوانین و راهکار هایی که برای رسیدن به موفقیت نیاز هستند، به نوعی شاه کلیدهای مسیر موفقیت محسوب می‌شوند و راه ما را بسیار هموارتر و آسان‌تر می‌نمایند.