مقالات موفقیت


خواندن مقالات موفقیت یا Articles of success چه تاثیری بر میزان رشد و توسعه ما دارد؟ آیا خواندن مقاله موفقیت می تواند ما را به موفقیت برساند؟ این ها مطالبی هستند که سعی داریم در این مقاله به آن پاسخ دهیم.

مقالات موفقیتبهتر است بحث را با یک مثال شروع کنیم. فرض کنید قرار است به دیدار یکی از دوستان صمیمی خود بروید. خوب واضح است که ابتدا از او آدرس محل زندگی اش را پرسیده و آماده حرکت می شوید. در واقع شما برای رسیدن به منزل او نیاز به یک نقشه دارید. مقالات موفقیت نیز مانند یک نقشه است که می تواند ما را به موفقیت برساند. راه رسیدن به موفقیت نیاز به آموزش دارد و باید بدانیم دراین راه ممکن است شکست و ناامیدی ما را احاطه کند. خواندن این مقالات راه و رسم رسیدن به موفقیت را به ما نشان می دهد که توسط افرادی نوشته شده است که خود این راه را پیموده و به موفقیت رسیده اند. اما سوالی که باید به آن پاسخ داد این است که آیا صرف خواندن این مقالات می تواند ما را به موفقیت برساند؟ بهتر است دوباره برگردیم به مثالی که مطرح کردیم. آیا صرف دانستن آدرس منزل دوستتان شما را به مقصد می رساند؟ شما باید اراده کنید که به منزل او بروید. می توانید سوار ماشین خود شده و به سمت منزل او حرکت کنید. رسیدن به موفقیت نیز اینگونه است. صرف اینکه ما چند مورد کتاب موفقیت بخوانیم و انتظار داشته باشیم که به تمامی اهداف خود برسیم، اشتباه است. برای رسیدن به خواسته های خود باید سریعا وارد میدان شده و شروع به کار کنیم. ممکن است در این راه دچار اشتباه شده و موقتا شکست بخوریم، اما نباید ناامید شویم. در این راه ما نقاط ضعف خود را می شناسیم و به مرور سعی می کنیم آن ها را رفع کنیم. دانستن به خودی خود ما را به موفقیت نمی رساند، بلکه دانستن همراه با عمل است که می تواند رویاهای ما را به واقعیت تبدیل کند.
یکی دیگر از نکاتی که برای رسیدن به موفقیت ضروری است و باید آن را یاد بگیریم، خواندن مقالات انگیزشی موفقیت است. بیایید بار دیگر مثالی که در مقاله بیان کردیم را مرور کنیم. ما برای رسیدن به منزل دوستمان از او آدرس پرسیدیم و قرار شد با خودرویی به سمت منزل او برویم. اما اگر این خودرو بنزین نداشته باشد، باز هم می توانیم حرکت کنیم؟ مسلما نه. انسان هم بدون انگیزه نمی تواند به طور مداوم و مستمر به انجام کار های مهم زندگی خود بپردازد. بارها ممکن است افرادی را دیده باشیم که مدام کارهایشان را نیمه کاره رها کرده یا از این شاخه به آن شاخه می پرند. یکی از ضعف های مهم این افراد نداشتن انگیزه است. اگر انگیزه ای در کار نباشد پیشرفتی نیز حاصل نمی شود.
ممکن است بارها شکست بخوریم و کم کم امیدمان را از دست بدهیم. ممکن است دیگران ما را مسخره کنند و به مرور به این نتیجه برسیم که انجام این کار از توان ما خارج است. به طور حتم داشتن انگیزه نمی گذارد به این سادگی اهداف خود را فراموش کرده و دست از موفقیت برداریم. اگر در محیط کار دچار مشکلاتی هستیم و فشار کاری زیادی را متحمل می شویم، خواندن مقالات انگیزشی کاری می تواند انگیزه ما را دو چندان کرده و هر روز با انرژی بیشتری به محل کار خود برویم.
در این مقاله متوجه شدیم که خواندن مقالات مربوط به موفقیت و همچنین مقاله انگیزشی زندگی برای رسیدن به موفقیت بسیار لازم هستند. با خواندن این مقالات یاد میگیریم که بزرگان و افراد موفق این راه را چطور طی کرده اند و ما نیز می توانیم پا جای پای آن ها گذاشته و با اراده قوی به دستاورد هایی بزرگ در زندگی دست پیدا کنیم.

عناوین مرتبط: تفکر, ایده پردازی, موفقیت چیست, قوانین موفقیت