ویدیو آموزشی رشد و توسعه فردی


خواندن کتاب، مقاله و یا تماشای ویدیو آموزشی رشد و توسعه فردی یا individual development training video تاثیر زیادی بر رشد و توسعه ما خواهد داشت. اگر به زندگی روزمره افراد موفق نگاهی بیندازیم، متوجه می شویم که زندگی این افراد تفاوت هایی با زندگی افراد معمولی دارد. در واقع برای رسیدن به موفقیت فردی باید از زندگی روزمره فاصله بگیریم و کمی متفاوت باشیم. یک زندگی عادی چگونه است؟ 8 ساعت کار از روی اجبار، دو ساعت تماشای تلوزیون، چندین ساعت وقت گذراندن در شبکه های اجتماعی، صحبت های بیهوده با دیگران و شنیدن حرف های منفی آن ها و ... اگر به زندگی افراد موفق نگاهی اندازیم، متوجه می شویم که زندگی این افراد کمی خاص است. آن ها به جای اینکه وقت خود را با تماشای تلوزیون و شبکه های اجتماعی بگذرانند، کتاب می خوانند، چندین ساعت بیشتر کار می کنند، پادکست های موفقیت گوش می دهند، ورزش می کنند و ... واضح است که تعداد انسان های موفق در جهان کم است، بنابراین باید برای پیوستن به گروه انسان های موفق باید کارهایی انجام دهیم که انسان های عادی حاضر به انجام آن نیستند و در واقع باید کمی خاص بودن را تجربه کنیم. تماشای ویدیو های آموزشی در زمینه توسعه فردی این امکان را به ما می دهد که به حداکثر پتانسیل و انرژی که درونمان وجود دارد، دست پیدا کنیم.  واضح است که تماشای ویدئو رشد فردی به تنهایی کافی نیست و باید این تماشا کردن همراه با عمل کردن و برنامه ریزی کردن برای رسیدن به این رشد فردی باشد.
دیدن این ویدئوها در زمینه رشد و توسعه فردی چه مواردی را به ما می آموزد؟


- خودشناسی: برای رسیدن به رشد فردی باید ابتدا خود را شناخت. خودشناسی یکی از مهم ترین سفر هایی است که هر انسانی باید برای رسیدن به موفقیت انجام دهد. با خودشناسی متوجه می شویم که چه علایق و استعداد و همچنین چه آرزوها و توانمندی هایی داریم.
- تجسم کردن: قدرت تجسم را نباید دست کم گرفت. افرادی که قدرت تجسم کردن موفقیت را در ذهن خود دارند و مدام به آن فکر می کنند و خیال پردازی می کنند، به احتمال بیشتری در آینده به موفقیت دست پیدا خواهند کرد.
- برنامه ریزی کردن: اگر به زندگی افراد موفق نگاهی دقیق بیندازیم، متوجه می شویم که زندگی آن ها دارای نظم خاصی بوده است. همگی ما در یک روز 24 ساعت زمان داریم ولی افراد موفق با استفاده از قدرت برنامه ریزی توانستند این 24 ساعت را به خوبی مدیریت کنند.
ویدیو های آموزشی رشد فردی یکی از ابزار های مناسب برای موفقیت است و می تواند جایگزین تلویزیون و وقت تلف کردن در شبکه های اجتماعی شود. همه چیز با یک قدم شروع می شود و کسانی که امروزه به موفقیت رسیده اند همگی در جهت رشد و توسعه خود قدم برداشته اند. برای رسیدن به رشد فردی باید مطالعه کرد، مشاوره گرفت و سال ها تلاش کرد و مطالعه در این زمینه می تواند به ما راه هایی را نشان دهد که افراد موفق با استفاده از آن ها به موفقیت و اهداف خود رسیدند، پس کافی است ما نیز برای رسیدن به خواسته هایمان راه آن ها را طی کنیم.

عناوین مرتبط: خلاقیت, مهارت های فردی