• 2180
  • 2289 مرتبه
رسیدن به موفقیت های بزرگ در سال جدید

رسیدن به موفقیت های بزرگ در سال جدید

1399/09/09 04:58:48 ب.ظ

بیایید فقط درمورد تصمیم های سال جدید صحبت نکنیم بلکه اهدافی که در سال جدید داریم را در نظر بگیریم و باهم صحبت کنیم.

برای رسیدن به اهداف خود باید بطور دقیق هدف تان را مشخص کنید و برنامه واضحی برای آن بچینید و حتی زمان دقیق برای رسیدن به آن را مشخص کنید. اگر اهداف متوسطی را تعیین کنید، نتایج متوسط خواهید داشت. اگر اهداف مبهم را تعیین کنید، نتیجه های مبهم دریافت خواهید کرد. همیشه برای رسیدن به اهداف خود جدول زمان بندی و لیستی از اقداماتی که باید انجام دهید را تهیه کنید تا بتوانید طبق برنامه پیش روید و موفقیت های بزرگی در زندگی کسب کنید.

طبق گفته روانشناسان ،تقریبا 8%از افراد به اهداف و تصمیمات خود دست می یابند. این آمار نشان دهنده این است که 92 درصد از افراد اهداف خود را مشخص می کنند و یا حتی تا نیمه راه ادامه می دهند اما ممکن است به هر دلیل آنرا رها کنند.
در حال حاضر ما در مورد زندگی نامه افراد موفق مطالبی را به شما ارائه داده ایم.
در واقع افراد موفق هدف خود را دنبال می کنند و این توانایی را در خود تقویت کرده اند. اما ما بعد از یک شکست در راه رسیدن به اهدافمان نا امید می شویم و و از ادامه دادن آن احساس بدی داریم. در واقع این چنین نیست تا زمانی که عملی انجام ندهیم هیچ تغییر و اتفافی در زندگی ما رخ نخواهد داد.

 

تعریف زیبایی از انیشتین که می گوید: اینکه ما کارهای یکنواخت را تکرار می کنیم و نتیجه متفاوتی را انتظار داریم این یک مدل دیوانگی است.
واقعیت این است باید بدانیم که برای رسیدن به اهداف مان فقط برنامه ریزی و تصمیم گیری مهم نیست حتما عمل کردن خیلی به ما کمک میکند.
اما چرا عمل نمی کنیم؟
چرا وسط راه منصرف می شویم؟


یکی از دلایل عدم موفقیت شما چرایی یک هدف بزرگ است.


وقتی ما هدف تعیین می کنیم باید مشخص کنیم به چه دلیل قرار است به این هدف برسیم.
سال 1394 در یک کارگاه یک روزه که با آقای پروفسور جان دمارتینی که جزو موفق ترین افراد در زمینه های مختلف از جمله رفتار شناسی هستند ؛ مطلب خیلی خوبی را ایشان فرمودند: برای هر هدف بزرگی که در زندگی دارید حداقل 200 دلیل بنوسید.
خیلی کار عجیب و سختی بود به دلیل اینکه وقتی شما بیست یا سی دلیل اول را مینویسید بعد با خودتان فکر می کنید آیا واقعا به چه دلیلی قرار است به این هدف برسید.
بسیاری از بزرگان در زمینه موفقیت و زمینه علوم روانشناسی معتقد هستند چرایی از چگونگی خیلی مهم تر است. اینکه ما چگونه برسیم به هدفمان مهم است ولی اینکه چرا قرار است به این هدف برسیم از چگونگی مهمتر است .


دومین دلیل عدم موفقیت شما نبود زمان و وقت کافی است.


 همه ی  ما چند سال به همین سبک زندگی کرده ایم و به امور رزومره خود پرداخته ایم و همیشه به یک کاری مشغول هستیم و زمان نداریم.
دوست عزیزم اگر می خواهید به بالاترین اهدافتان برسید، حتما باید زمان برای آن هدف آزاد کرد. از خواب تان ،تماشای تلویزیون شبکه های اجتماعی و ... بزنید و زمان را مدیریت کنید و برای کارهایی که برایتان مهمتر است زمان بگذارید ولی بدون گذاشتن یک زمان کافی رسیدن به هدف غیر ممکن است و نمی توانید تغییرات خوبی را در زندگی احساس کنید.

نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.