مقالات رایگان مهارت های ارتباطی


اگر در اینترنت جستجو کنید، می توانید با مقالات رایگان مهارت های ارتباطی یا Free Communication Skills Articles آشنا شوید و به مطالعه آن ها بپردازید. انسان ذاتا موجودی اجتماعی بوده و تمایل به ایجاد ارتباط با دیگران دارد. هر فردی در هر جایگاه که قرار دارد نیاز زیادی به یادگیری این مهارت دارد. دانش آموز، دانشجو، کارمند، کاسب، کارآفرین و ... همگی باید به یادگیری این مهارت توجه زیادی داشته باشند. یک کاسب با مشتری سرو کار دارد، یک کارمند با ارباب رجوع و یک کارآفرین نیز باید بتواند با کارمندانش ارتباط خوبی برقرار کند. با خواندن مقاله مهارتهای ارتباطی به طور حتم ارتباط موثرتری با اطرافیان خود برقرار کرده و در تمامی حوزه های زندگی خود موفق تر خواهیم بود.

مهارت های ارتباطی


رابطه مهارت های ارتباطی با پایداری ازدواج نیز رابطه ای تنگاتنگ دارد. بیشتر طلاق هایی که در جامعه اتفاق می افتند به دلیل عدم درک زن و شوهر نسبت به یکدیگر است و با یادگیری این مهارت می توان دوام و پایداری یک ازدواج را به طرز قابل توجهی زیاد کرد.
تحقیق درباره ی مهارت های ارتباطی مشخص کرده است که هر چه فردی این مهارت را بیشتر در خود تقویت کند، از اعتماد به نفس بیشتری برخوردار است. ترس از صحبت کردن در جمع تقریبا در تمامی افراد وجود دارد و اگر شخصی این مهارت را یاد بگیرد، می تواند ارتباط خوبی با افراد ایجاد کرده و هر چه قدر بتواند نظر دیگران را بیشتر به خود جلب کند اعتماد به نفس او نیز بیشتر می شود.
با مطالعه مقاله روابط بین فردی می توان از بروز جرم و جنایت و همچنین خشونت های زیادی که در جامعه وجود دارد نیز جلوگیری کرد. اگر فردی مهارت های ارتباطی را بشناسد و آن را یاد گرفته باشد، در هنگام مواجه با درگیری و خشونت می تواند خود را کنترل کرده و اوضاع را آرام کند. بسیاری از افرادی که مرتکب جرم شده اند در حقیقت نتوانسته اند خود را برای چند دقیقه کوتاه کنترل کنند. در حالی که اگر این مهارت را یاد گرفته بودند، می توانسته اند خشم خود را کنترل کرده و با مهارت های کلامی خود را با درگیری خاتمه دهند.
مهارت های ارتباطی شامل مهارت های کلامی و غیر کلامی است.
با یادگیری مهارت های کلامی یاد می گیریم که چه کلماتی را در کجا و برای چه کسانی استفاده کنیم. هنر متقاعد کردن را یاد می گیریم و توجه افراد را به خود جلب می کنیم. یک بازاریاب باید هنر متقاعد کردن را به خوبی یاد بگیرد تا بتواند برای کالایش ارزش خرید ایجاد کند.
مهارت های غیر کلامی نیز شامل زبان بدن می شود. علاوه بر زبان بدن باید یاد بگیریم که دیگر راه های ارتباطی با دیگران چیست. هنر خوب گوش کردن، هنر نگاه موثر، طرز ایستادن یا نشستن همگی بخشی از این نوع مهارت ها هستند.
تا حدود دو دهه پیش که هنوز تکنولوژی ارتباطی مانند اینترنت مانند امروز پیشرفت نکرده بود، باید برای یادگیری این مهارت و هر مهارت دیگری مدت زمان زیادی به دنبال یک کتاب خوب می بودید. اما امروزه با پیشرفت اینترنت و وجود منابع معتبر می توانید با دانلود رایگان مقاله مهارت های ارتباطی این مهارت را یاد بگیریم. چه بخواهیم و چه نخواهیم در طول روز با افراد زیادی به صورت مستیم یا غیر مستقیم ارتباط برقرار می کنیم و یادگیری مهارت های ارتباطی راز ایجاد یک ارتباط خوب و موثر است.

عناوین مرتبط: مهارتهای زندگی, مقالات مهارت های ارتباطی