مقالات هدف گذاری


یکی از مهم ترین راه های رسیدن به اهداف تعیین هدف های کوچک تر تحت عنوان زیر هدف یا هدف گذاری کوچک تر است که بهترین راه درک آن مطالعه کتاب ها و مقالات هدف گذاری یا Targeting Articles است. اما قبل از آن به سوال هدف گذاری چیست در همین ابتدای متن پاسخ می دهیم تا دید جامع تری نسبت به آنچه که در ادامه می خوانیم، برسیم. هدف گذاری در واقع تمرکز روی اهدافی است که دارید یا بهتر است بگوییم در مسیر زندگی خود نقاطی را علامت گذاری می کنید که از آن به عنوان هدف یاد خواهید کرد مثل اینکه برای خود مقرر کنید در سن 18 سالگی حتما گواهینامه بگیرید.

مقالات هدف گذاری


با تحقیق درباره هدف گذاری و تصمیم گیری، در مورد اینکه چه چیزی هدف شماست یا در واقع آنچه که از زندگی می خواهید را مشخص می کنید. این داشتن هدف در زندگی است که موجب دوچندان شدن امید به زندگی و تلاش برای رسیدن به خواسته هایتان می شود. اصولا هدفمندی در زندگی یا داشتن زندگی هدفمند از شما یک فرد ارزشمند می سازد که حاضر است برای رسیدن به خواسته هایش تلاش و تحمل سختی های زیادی را به جان بخرد. این تلاش کردن و داشتن انگیزه، تا حد زیادی ارزش یک فرد را زیاد می کند. بطوریکه می توان اطمینان داشت به افراد مقابل خود نشان می دهید فردی معتمد و مسئولیت پذیر هستید. در نهایت کارفرمایتان روی شما ناخودآگاه حساب بیشتری باز کرده و کار های بیشتری را به شما می سپارد. همین امر موجب پیشرفت روز افزون شما می گردد.
بسیاری از افراد هنگام تعیین هدف در زندگی دچار مشکل می شوند. در واقع سردرگم می شوند که کدام یک از اهداف یا آرزو هایی که در ذهن خود دارند، هدف اصلی آن هاست. برای همین به اینگونه افراد عموما پیشنهاد می شود تا با مطالعه مقاله در مورد هدف زندگی آمال خود را تفکیک کرده و تجسم واضح تری از آینده خود داشته باشند. زمانی که بتوانید خود را در یک موقعیت بخصوص در آینده متصور شوید، به طور حتم می توانید تشخیص دهید کدام یک از آرزو هایتان را بیشتر از بقیه می خواهید و بود و نبود کدام یک برایتان زیاد فرقی ایجاد نمی کند. حال با داشتن هدف مشخص با قدم های استوار تر مسیر پیش روی خود را پیموده و از تک تک گام هایی که برمی دارید اطمینان دارید. به علاوه اینکه لذت زندگی و لحظات ناب آن را در سردرگمی از دست نخواهید داد.
در پایان بد نیست به این نکته اشاره کنیم که گاهی پیش می آید به نظرمان پس از رسیدن به یک هدف، هیچ چیز دیگری نمی خواهیم پس قدم بعد از آن تباهی است پس چه بهتر که همیشه در راه رسیدن به هدف بمانیم اما هرگز به آن نرسیم. باید به شما گوشزد کنیم از آنجایی که انسان موجودی است همواره کمال گرا و هدفمند، شما پس از رسیدن به کوچک ترین اهداف خود، جرقه هایی از اهداف بزرگ تر در ذهنتان خواهید یافت، پس بهانه ای برای ترس از رسیدن به هدف نداشته باشید. مطمئن باشید که رسیدن به هدف آن چنان اشتیاقی در شما ایجاد خواهد کرد که به افکار گذشته خود خواهید خندید.

عناوین مرتبط: هدف چیست, مقالات رایگان هدف گذاری